Facebook

Český ráj podruhé

Úvodní strana BLOG Český ráj podruhé


Podobný článek: Dva dny v českém ráji


28. září 2011

Český ráj podruhé

V průběhu léta jsme se s přítelkyní vydali na dovolenou v Českém ráji. Příležitost to byla jako stvořená pro to, abych otestoval nový Nikon D7000 v domácích podmínkách a předem musím říct, že nezklamal. Ubytovali jsme se v krásném penzionu Harmonie, kousíček od Hrubé skály, což byla perfektní startovací pozice pro naše výlety do okolí. Během nádherné dovolené jsme se vydali nejen na Hrubou skálu, ale i do vzdálenějších míst. Lákala nás zřícenina hradu Trosky, zámek Humprecht či hrad Kost a tak jsme se tam také podívali. Všude jsme se dopravovali pěšky po turistických trasách a tak byl výlet o to zajímavější, že jsme si mohli po cestě prohlédnout krásnou skalnatou scenérii, kterou Český ráj skýtá.

Na Troskách se konala výstava dravých ptáků, což byla zajímavá výzva pro můj objektiv 55-200, a pořídil jsem tak několik detailů. Ze samotné zříceniny jsme pak měli dobrý výhled na celé okolí. Na zámku Humprecht jsme si zaplatili prohlídku celého zámku, stejně tak jako na hradu Kost. Prohlídky byly celkem zajímavé, ale určitě by se našli tací, kteří by tvrdili, že je to zase jenom další zámek či hrad a že jsou všechny stejné. Vůbec ale nebyla špatná návštěva zříceniny hradu Frýdštejn, kterou jsme stihli ve večerních hodinách, kdy se hrad oblékl do teplých barev západu slunce. To byla jedinečná příležitost pro mě a můj fotoaparát.

Jeden den jsme si vyhradili na výpravu do Prachovských skal, kde jsme si prošli dvě nejdelší trasy a prozkoumali jsme tak drtivou většinu toho, co je tam k vidění. Skalní útvary jsou vpravdě dechberoucí a strmé výšlapy tak stály za to. Co chvíli se nám otevřel nevšední výhled na celé Prachovské skály i na okolí. Během dovolené jsem pořídil několik zajímavých fotografií a také je sem vkládám k nahlédnutí.


Lokalitu Českého ráje vřele doporučuji k návštěvě…tu si tam totiž užije asi každý milovník přírody!


Starší BLOGový článek: Vyhlídkový let na LA