Facebook

Kalifornie – Morro Bay & Avila Beach

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Morro Bay23. června 2011

Kalifornie – Morro Bay & Avila Beach

Jak jsem avizoval v minulém článku, v pátek 17. června jsme se vydali podívat na nějaké pláže v okolí Atascadera. Je jich celkem mnoho, neboť Atascadero je velice blízko západního pobřeží. Po dlouhé debatě moji přátelé – Michael, Kevin, Chris, Kayla a Lizie vybrali dvě nějzajímavější, na které bychom se měli jet podívat. Jednalo se o pláž u města Morro Bay a o Avila Beach.

Morro Bay

Nejdříve jsme vyrazili k pláži u Morro Bay, jako každá přímořská oblast i tato těží převážně z turistického ruchu a z prodeje různých suvenýrů a občerstvení. Není zde tedy nouze o nákup kupříkladu pamětních předmětů nebo náhrdelníků či podobných ozdob z „mořského materiálu“ tedy z lastur, škeblí, žraločích zubů a podobných věcí. K vidění je také několik muzeí, prodevším mořského života a historie města a okolí. Ačkoliv procházka městem nebyla špatná, je tam vskutku mnoho k vidění, tak mě více jako krajináře zaujala plážová oblast, které dominovuje tzv. Morro Rock.

Morro Rock

Morro Rock vznikla vulkanickou činností a dosahuje výšky kolem 177 metrů. Za jiných okolností by se z některých stran dala dobře využít pro lezecké aktivity. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o státní přírodní rezervaci, je zde lezení zakázáno a to především z důvodu ochrany zdraví lidí a ochrany populace volně žijícího sokola stěhovavého. Výjimku ovšem mají dva kmeny domorodého obyvatelstva a to kmeny Chumash a Salinan, které zde mohou slavit své svátky a provádět tradiční ceremonie.

Přímo k Morro Rock vede nejdříve asfaltová silnice, která se těsně přes skálou mění v písčitou cestu. Zaparkovat je možné přímo u skály a odtud se vydat na cestu kolem ní. Od skály potom vede velký kamenitý vlnolam chránící přístav v Morro Bay. Pláž se nachází kousek od skály ale i když je tu v létě velké teplo, průměrně kolem 25-30°C, mnoho lidí tu neuvidíte se koupat. Tichý oceán je přece jenom trochu studený.

Avilo Beach

Když jsme meli dost Morro Bay, vydali jsme se k Avilo Beach, která se nachází asi půl hodiny cesty (kolem 23 mil – 37 km) jižně od Morro Bay. Ve městě se zrovna konal každoroční tradiční farmářský trh, kde farmáři z celého okolí nabízeli své výrobky, od ovoce, zeleninu až k masu a dalším pochutinám všelijak upraveným. V okolí se nacházejí vcelku pěkné hotely, ubytování pro turisty tedy není problém. Pláž je od silnice vzdálená jen pár metrů a ve vodě i přes její teplotu byla spousta lidí, na které dohlížela všudypřítomná pobřežní hlídka.

Ve městě kromě obchodů, hotelů a restaurací není mnoho k vidění. Co mě však velice zaujalo bylo velmi dlouhé molo s krásným výhledem na celé okolí. Pobřeží samo o sobě je krásné a skalnaté a pohled tak stojí za to. Navíc je na molu možnost se podívat i do nižšího patra, jakéhosi suterénu pod hlavním podlažím, kde je vidět celá konstrukce mola. Tam se dá ale vydržet opravdu jen malou chvíli, protože zde silně profukuje studený oceánský vítr.


Krásné léto plné nevšedních zážitků přeji!Starší BLOGový článek: Kalifornie – Templeton & San Luis Obispo