Facebook

Výlet na Velký Blaník

Úvodní strana BLOG Velký Blaník


3. srpna 2011


S největší pravděpodobností nám už léto nenaservíruje více po sobě jdoucích tropických dnů, nezbývá tedy nic jiného než pohlídat předpovědi a využít každé vhodné příležitosti pro zajímavý výlet.


Středeční polojasno s krásnými 27°C bylo opravdu výjimkou a plánovaná vyhlídka z Blaníku na sebe nenechala dlouho čekat a krátce popoledni jsme nabrali směr Louňovice pod Blaníkem. Po 42 km jízdy z Pelhřimova můžete zaparkovat jako my zhruba 2 km před samotnými Louňovicemi. Parkoviště slouží právě pro potřeby návštěvníků Blaníku a nachází se hned na začátku červené turistické značky – celodenní parking stojí symbolických 30,-Kč.


Následuje dva a půl kilometrová lesní cesta, která se zhruba ve své druhé polovině dělí na dvě stezky závěrečného výstupu. První možností je jít stále po červené značce, která Vás dovede mírnějším terénem až k samotné rozhledně. Pro zdatnější je tu trasa doporučená ukazatelem, která je sice místy opravdu strmá, ale zato Vám nabídne krásné pohledy do okolí smíšeného lesa.


Pití a jídlo si sebou brát určitě nemusíte, jelikož se v přízemí rozhledny nachází útulné zařízení s občerstvením, kde si můžete dát třeba jako já vynikajícího utopence za třicet – pivo, káva a čaj samozřejmostí. Stěžejním bodem výletu je pak výstup na rozhlednu opět s drobným poplatkem 20,-Kč. Až nahoru se do zastřešené rozhledny dostanete pomocí strmějšího dřevěného schodiště a odměnou Vám bude opravdu nádherný výhled do krajiny.Starší BLOGový článek: Kalifornie – Den nezávislosti

/selmberk#content