Facebook

Druhá přehlídka otevřených sklepů

Úvodní strana BLOG Fotolovy 2. přehlídka otevřených sklepů


Spolu s vinařstvím Zámečník Dolní Dunajovice Vás zveme na druhou přehlídku otevřených sklepů v Dolních Dunajovicích a Březí u Mikulova.

  • 17 vinařů každý minimálně 7 vzorků vín
  • Sobota 10.00 – 20.00 hod
  • Neděle 10.00 – 15.00 hod


Vstupné

  • Sobotní vstupné 700 Kč na místě, 600 Kč v předprodeji (zahrnuje degustaci vzorků, skleničku, mapu, dva kupony na 100 Kč pro odběr vína, kyvadlovou dopravu mezi obcemi).
  • Nedělní vstupné je 500 Kč (zahrnuje degustaci vzorků, skleničku, mapu, dva kupony na 100 Kč pro odběr vína, kyvadlovou dopravu mezi obcemi).


O vinařství Zámečník Dolní Dunajovice

Jsme malé rodinné vinařství založené v roce 2003. Vyrábíme sudová i lahvová vína ve všech jakostních kategoriích. Révu pěstujeme na 2 ha vlastních vinic v katastru obce Dolní Dunajovice ve vyhlášených viničních tratích Zimní vrch, Dunajovský kopec a Plotny. Část hroznů nakupujeme od našich dlouholetých dodavatelů z Dolních Dunajovic a blízkých vinařských obcí. Přívlastková vína vyrábíme v malých šaržích přibližně do 1 000 litrů. V naší nabídce můžete najít.

Tradiční odrůdy pěstované na Mikulovsku, ale také staré mizející odrůdy z našich výsadeb jako je Veltlínské červené ranné, Sylvánské zelené nebo nové méně rozšířené odrůdy u nás jako Veritas, Děvín, Kerner,Malverina. V naší nabídce si každý rok můžete vybrat přibližně z 20ti šarží jakostních a přívlastkových vín. Naše vína si můžete celoročně zakoupit v naší vinotéce na ulici Hlavní 83 v Dolních Dunajovicích.


Otiskli nás ve VinArte

(bedýnka č. 11 / říjen – listopad 2012)

V únoru roku 2010 zvedám v Brně, při čekání na šalinu č. 13, telefon a na druhé straně se ozve sympatický hlas: „Dobrý den, dostal jsem na Vás kontakt a rád bych se s Vámi domluvil na vytvoření internetových stránek pro naše vinařství v Dunajkách.“ V ten moment mi problesklo hlavou: „Dunajky?!“ Následovala řada tradičních řečnických otázek, při nichž jsme se až s podivem nedostali k otázce financí za samotnou realizaci webovek. Po skončení hovoru a nastoupení do šaliny jsem si říkal, že tento projekt bude jistě něčím výjimečným (a nemýlil jsem se). Předmětem hovoru byl i zájem o pořízení produktových fotografií lahví vín, v té době ročníku 2009. Po několika dnech zvoní, tentokrát již v Pelhřimově, expresní přeprava a přiváží mi tři bedýnky vína.

Stáhnout kompletní PDF verzi magazínu VinArte č. 11 (38 MB)


OTEVŘÍT CELÝ PŘÍBĚH