Facebook

Fotogalerie Libora Vaculíka

Úvodní strana Fotolovy Fotogalerie Libora Vaculíka
Přiznávám se: jsem krajinkář. Ale i tak si fotím, cokoliv mě zaujme. Příroda mě však fascinuje, nabízí klid a zároveň dobrodružství. Život, tolik rozličných barev, takový kontrast, ta hloubka a nejenom z fotografického hlediska. Děkuji Bohu, že to vše mohu zachytit a předat dále.


Poslední dobou se mi také podařilo fotit několik úžasných příležitostí – svatby, křtiny a jiná setkání a mám z toho obrovskou radost. Proto jsem rozšířil své služby i za hranice krajinek.

Pro náměty, žádosti, dotazy a další mě neváhejte kontaktovat na této e-mailové adrese: liborvaculik@makeart.cz


Dovolená v Římě

V květnu jsme měli příležitost podívat se, jak vypadá jarní Řím. Počasí se celkem vydařilo, i když občas to vypadalo na pořádný slejvák a občas bylo horko, že byste si mohli jít lehnotu na pláž a opalovat se. Nicméně byly to ideální podmínky pro pořízení pár fotografií.


Měsíční svit u Labe

První červnový víkend hrál mému fotografickému snažení vyloženě do karet. Teplý večer, malebné prostředí Labe nedaleko Roudnice nad Labem, měsíční svit, rychlá oblačnost, ničím nerušené fotografování… to vše mi pomohlo k pořízení několika fotografií měsíčního svitu nad Labem.


Lipnice nad Sázavou

17. 3. 2012 se odehrála další fotolovecká výprava, tentokrát po zatopených kamenolomech v okolí Lipnice nad Sázavou se zastávkou v samotné Lipnici a včetně pořízení několika snímků západu slunce nad rybníkem Kamenná trouba. Počasí nám přálo, celý den krásně svítilo slunce a dopřálo nám něco kolem krásných 20 °C teploty. Celodenní výprava nakonec přinesla několik fotozáběrů:


Lom v Horní Cerekvi

Sobota 10. 3. 2012 byla ve znamení celkem rychlého fotografického výletu do zatopeného lomu v Horní Cerekvi. Ten je oblíbenou destinací turistů a všech, kteří se chtějí v létě svlažit ve vodě. Lom také slouží jako tréninková oblast pro potapěče z širokého okolí. Fotograficky se jedná o velice zajímavou oblast, i když teď byl ještě lom celý pokrytý ledem…za lepšího počasí se tam určitě vrátíme.


Mariánské údolí

S přítelkyní jsme o víkendu podnikli menší celodenní výlet do Mariánského údolí v Brně. Teplota sice sahala pouze k osmi stupňům, ale svítilo sluníčko a vytvářelo tak ideální podmínky pro procházku i pro focení. Mariánské údolí je ideálním místem pro oddych v přírodě a zároveň poskytuje i mnohé fotografické možnosti.


Kostel sv. Anny

Výprava k Pelhřimovskému kostelu sv. Anny se vyvedla. Kostel, ačkoliv zřícený, je zajímavou fotografickou, historickou i turistickou památkou. Vystavěn zhruba před třemi sty lety, stále drží, i když střechu v hlavní místnosti už jen marně budete hledat.


V podvečer zimy

Vyšli jsme si 11. února s Lukášem na krátký fotolov. Byl podvečer a chtěli jsme stihnout západ slunce. Slunce i nebe se barvilo do žluta až červena a scéna byla tak pěkně nasvětlená. Teploty se blížily -15 °C, ale i tak to vypadalo, že zima vadí spíš nám, než našim fotoaparátům. V zájmu zvýšení své kreativity jsem použil pouze objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a to 50mm. Podívejme se, co z toho vyšlo…


Svatby, křtiny, potréty


Podzimní Želivka

Stejně jako loni i letošní podzim jsem se musel vydat vyfotit několik krásně zbarvených podzimních fotek k vodní nádrži Želivka. Přestože bylo zataženo a obloha tak moc velké fotografické úspěchy neslibovala, podařilo se mi vyfotit alespoň tyto čtyři fotografie, které mně samotnému udělaly celkem radost.

Český ráj & Prachovské skály

Vydal jsem se s přítelkyní do Českého ráje užít si několik dnů společné dovolené. Perfektní příležitost k otestování nového Nikonu D7000 v domácím prostředí. Myslím, že pár snímků se podařilo a tak bych se o ně s Vámi rád podělil.

Výlet do USA 2011

Měl jsem to štěstí podívat se na více než měsíc do Spojených států amerických. Od 10. června do 17. července jsem brázdil ulicemi a silnicemi rozpálené letní Kalifornie. Podíval jsem se do národního parku Yosemite a několik přírodních rezervací, viděl jsem San Francisco s jeho slavnou Golden Gate i Los Angeles a Hollywood. Hlavně jsem se ale opět setkal se spoustou přátel a pořídil několik zajímavých snímků, o které bych se s Vámi touto cestou rád podělil! Více fotografií naleznete a o mých cestách po Kalifornii se můžete dočíst zde: Živě z Kalifornie

Prýgl 22. 5. 2011

Prýgl, jak je brněnským hantecem nazývána brněnská přehrada, skýtá v tuto roční dobu nepřeberné možnosti. Dá se fotografovat, posedět a popovídat u studeného nápoje, zahrát beach-volleyball, zařádit si ve vodě a mnoho dalšího. Měl jsem tuto nádhernou, ač trochu horkou, květnovou neděli možnost strávit velice příjemný den na přehradě s výbornou společností a foťák jsem samozřejmě nemohl nechat doma. A že to stálo opravdu za to, můžete posoudit na mých fotografiích.

KrEvEtArt 13.-15. 5. 2011

Společně s Haluzí – mládeží Církve bratrské Betanie v Brně jsme podnikli kreativní víkend, kde jsme mimojiné měli příležitost k vyjádření sebe a evangelia fotografickou cestou. Kreativita nám snad nechyběla a zde je pár fotografií z celé akce.

Noc s autem 27. 4. 2011

O víkendu se udělalo moc pěkně a dokonce i přes noc bylo krásně teplo. Ideální příležitost čapnout auto a vyzkoušet pár nočních autoportrétů. Ačkoliv podmínky nebyly tak úplně ideální, jak se zprvu zdály, přece jenom se mi podařilo něco cvaknout. Vydržet ovšem několik vteřin naprosto nehybně…to dá zabrat!

Brněnský lom 28. 3. 2011

Minulou středu se udělalo opravdu nádherně. Slunce se rozzářilo a ačkoliv teploměr ještě neukázal zrovna letní hodnoty, tak jsem se rozhodl vyrazit k brněnskému lomu, abych udělal pár fotek. Lom se ukázal jako velice nádherná destinace a fotoaparát mi byl vděčný, že jsem ho konečně vzal ven :-) V teplém světle jarního slunce lom připomínal atmosféru divokého západu.


KINO a RUKA 23. 3. 2011

Nápis „kino“ na budově v Lukách nad Jihlavou mě neuvěřitelně zaujal. Musím se tak podělit o jeho fotografii. Ruku jsem vyfotil, když mi do pokoje zasvílil načervenalý svit zapadajícího slunce – vteřinová expozice vyřešila nedostatek světla a fotka je na světě…A ty ostatní? Když se procházím, občas mě prostě něco zaujme…

Luna

Člověk byl, je a asi i navždy bude fascinován měsícem. Nemohl tedy uniknout ani pozornosti mojí a mého objektivu. Lidstvo k němu v noci vzhlíží od nepaměti. Podívejme se na něj i jinak…

Zima

Konečně!  Ta jednolitá šedá hmota, která se vydávala za oblohu, konečně zmizela a místo ní vysvitlo slunce. Hned jak jsem se ráno probudil, věděl jsem, že dnes musím vzít foťák do ruky a vyrazit. Kdy jindy by se naskytla další taková příležitost si v takové zimě zafotit? Bylo minus 10°C ale moje D60ka to naštěstí zvládala velmi dobře a nějaké fotky se povedly.

Noční Brno

Tuhle večer jsem neměl nic zajímavého na práci. Vyrazil jsem tedy do vinohradských zákoutí v Brně. I přes velkou nepřízeň počasí se mi snad podařilo něco zachytit…inu, posuďte sami:

Makra

Od té doby,  co jsem si pořídil novou Sigmu 17-70 f2.8-4.5 DC Macro HSM, zkouším, jak vypadá svět ve formátu makro. I když se nejedná o pravý makro objektiv, jsem s jeho výkonem velice spokojen.

Krajinky
<< zpět

Seznam BLOGových článků