Facebook

Hodina duchů v Pelhřimově

Úvodní strana BLOG Hodina duchů v Pelhřimově


6. června 2011

Nebe se závěrem nedělního dne vyjasnilo a umožnilo mi tak podniknout dlouho plánovanou návštěvu pelhřimovského náměstí v hodině duchů. Atmosféra ticha s liduprázdnými kulisami města a břitkým osvětlením naprosto vybízela ke hře světel a stínů. Po krátké přípravě a netrpělivě očekávaném úderu třetí hodiny ranní na věži kostela sv. Víta jsem začal konečně zpoza silnice exponovat první snímek.

Výběr kompozice a použití objektivu s pevným ohniskem 50 mm mě donutili rozložit stativ přímo doprostřed zákrutu silnice s umístěním fotoaparátu zhruba třicet centimetrů nad vozovku. Jistě si dokážete představit míru do krve vyplaveného adrenalinu, když byste jako já leželi na takto nevhodném místě s desetivteřinovou uzávěrkou, v očekávání, že se na Vás z jedné nebo druhé strany vyřítí šílenec za volantem. Jak říká heslo nás fotografů: “Pro dobrý snímek se někdy musí trpět!“, zároveň jsem Vás nechtěl okrást o hvězdami poseté nebe, tudíž delší expozice s použitím externě odpalované zábleskové jednotky byla jistou nezbytností. Už první zachycená fotografie splnila vytyčený cíl a nic nebránilo pokračovat v lovu dalších.


Neočekávaně brzký příchod rozednění snížil počet pořízených fotografií, ale jsem přesvědčený, že se brzy vypravím pro druhou polovinu zajímavých zákoutí města Pelhřimova.
Starší BLOGový článek: Destinace Hitlerův most