Facebook

Kalifornie – Disneyland

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Disneyland28. srpna 2011

Kalifornie – Disneyland

Nacházíte-li se v Los Angeles, tak by byla veliká škoda nenavštívit světoznámý zábavní park Walta Disneyho – Disneyland. Samotného mě návštěva Disneylandu nijak nelákala a nebyl jsem ani nijak nadšený z toho, že bych tam měl jít. Američtí přátelé mě ale přesvědčili, abych tam šel a celé si to vyzkoušel, že to určitě bude stát za to. Lístky nejsou zrovna nejlevnější – pohybují se cenově kolem 150 dolarů a to už je slušná suma. Naštěstí máme známé, kteří tam pracují a tak se nám podařilo dostat dovnitř lépe. Celý areál se dělí na dva zábavní parky – Disneyland Park a California Adventure Park.

Disneyland Park

Nejdříve jsme samozřejmě zamířili do Disneylandu. Vyzkoušeli jsme si několik atrakcí. Například – Indiana Jones Adventure – s padajícími balvany a temnými pasážemi, cestu Pirátů z Karibiku, kde na vás střílejí kostlivci a vykukuje zpoza dřevěného sudu Johnny Depp, Jungle Cruise s vyhlídkovou jízdou po umělých zvířatech. To měla být asi nějaká parodie na safari. Atrakcí je zde opravdu hodně od těch, kde se namočíte od hlavy až patě nebo, kde se zase „budete bát.“ Strašidelný dům byl ale pro většinu návštěvníků spíše úsměvnou záležitostí. Většina atrakcí se odehrává na lodičkách nebo na kolejích. Pak jsou zde také tradiční Disneyovské atrakce – hrad, který je známý ze znělky k Disneyho pohádkám, nebo atrakce zvaná It’s a small world, kde hrají jednu znělku pořád dokola a při průjezdu zpívají a tančí postavičky ze starých Disneyho filmů. U této atrakce jsem byl vážně rád, že skončila. Nejdelší fronta zde se stála na Star Tours – atrakci ze světa Hvězdných válek. Posadíte se do „hvězdné lodi,“ nasadíte 3D brýle a velice povedená a zoufale kraťoučká jízda začíná.

California Adventure Park

Druhý zábavní park byl pro mě daleko zajímavější záležitostí. Je zde velká horská dráha zvaná California Screamin’, kterou jsem si velice užil - v jedné chvíli tam jedete hlavou dolů. Hned vedle stojí obrovské ruské kolo se sedadly, která pomalu sjíždí houpavým pohybem shora dolů. Také Twilight Zone Tower of Terror nebyla špatná – věž, kde nasednete do výtahu a obrazovky vám poví příběh o tom, jak se zbláznily výtahy a nikoho z nich už neviděli, a pak se výtahy rozjedou obrovskou rychlostí nahoru a pak zase volným pádem letí dolů. Prostě zábava pro otrlejší povahy. Nachází se tu také miniatura mostu Golden Gate, země brouků a mnoho dalšího.

Verdikt

Návštěva obou zábavních parků sice není nejlevnější, ale určitě se u toho dobře pobavíte. Není to však záležitost na jeden den. My jsme tam byli od rána do jedenácti do večera a i tak jsme stihli stěží polovinu zajímavých atrakcí. Určitě se vyplatí zůstat tam do konce, protože každý den se v Disneylandu odpaluje parádní ohňostroj synchronizovaný s hudbou na motivy Disneyho filmů.


Dobré světlo všem fotografům!Starší BLOGový článek: Kalifornie – Laguna Beach