Facebook

Kalifornie – Ed Davis Park

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Ed Davis Park17. června 2011

Kalifornie – Ed Davis Park

V pondělí 13. června dopoledne jsme se s Wesem Robinsonem rozhodli podniknout spolu s jeho synem Sidneym a malamutem Koudou výlet do Ed Davisova Parku. Park je situován nedaleko města Santa Clarita a skýtá dobré možnosti pro „horskou“ turistiku. Nejedná se skutečně o hory, spíše o strmější kopce, z nichž je však nádherný výhled na celé údolí a přírodu kolem Santa Clarity. Ed Davis park je oblíbená  destinace mnoha lidí z okolí. Dá se zde podniknout mnoho… od kratších výletů, dlouhých pěších výprav, romantických posezení na hřebeni s výhledem na okolí až po třeba tréninkový běh v kopcích. My jsme se vydali dvě míle dlouhou trasou (přibližně 3,2 km) a tak jsme celý výlet pomalou chůzi stihli během hodiny a půl a to i s malým Sidneym. Jsou zde však značeny i delší cesty. Jedna z nich, která je dlouhá kolem šesti mil (přibližně 9,6 km), vedem přímo po hřebeni nejvyššího kopcového uskupení a je z ní opravdu nádherný výhled na všechno kolem. Alespoň dle tvrzení domorodců.

Příroda jak z MASHe

Máte-li rádi televizní seriál MASH, tak vás scenerie v Ed Davisově parku zcela jistě zaujme. Není divu, nedaleko odtud byl totiž celý seriál natáčen a okolní příroda je tak zcela autentická. Pokud se sem tedy vypravíte, což zcela jistě doporučuji, vychutnáte si atmosféru umělé Jižní Koreje uprostřed americké Kalifornie. Mimo seriálu MASH se zde také natáčeli velmi oblíbení Mistři Hazardu. Krátce řečeno – jedná se o filmaři velice oblíbenou destinaci. Sám musím potvrdit, že se krajina kolem parku perfektně hodí i pro fotografické účely, tedy alespoň jste-li krajináři jako já. Nešťastnou náhodou jsem však nechal polarizační filtr pro svou sigmu doma a proto se může obloha na mých snímcích zdát poněkud mdlá. Je to však způsobeno také obrovským množstvím smogu, který byl zrovna ten den na vysoké úrovni.

Chřestýši, pumy, ještěrky a dravci

V parku je kromě krajiny mnoho dalšího k vidění. Je zde bohatá fauna nabízející k vidění mnoho dravých ptáků, ještěrek, veverek, dalších hlodavců, hadů a jiného zvířectva. Na informační tabuli u vstupu do parku jsem si mohl přečíst, že nejčastěji vyskytujícím se hadem v této oblasti je chřestýš, kterého jsme neměli to „štěstí“ potkat. Nad námi neustále kroužili draví sokoli a další dravci neustále číhající na svou oběť. Ještěrek nám pod nohama běhalo tolik, že jsme neustále dávali pozor, abychom na nějakou nešlápli. Dle informační tabule se v oblasti vyskytují také pumy, avšak kolem turistických cest je nemáte téměř možnost potkat.

Sucho a hory

Cesta parkem je v období června velice suchá. Okolí Santa Clarity je známé tím, že zde po většinu léta neprší. Stromy a rostliny tak nemají dostatek vláhy přes léto a okolní scenérie hraje především zelenou, žlutou a hnědou barvou. Tráva v Americe tedy není zelenější než u nás. Alespoň ne přes léto a v této části v Kalifornie. Pro našince je to však pohled celkem nezvyklý a zajímavý. Když se dostanete do údolí Ed Davisova parku snad ze všech světových stran je výhled na nějaké pohoří.

Ed DavisůvPark není zrovna pro turisty známá destinace a ve většině průvodců jej ani nenajdete. To je ale škoda, lokalita je to nádherná a vřele doporučuji ji navštívit.

Loučím se s Vámi několika fotografickými ukázkami:

Krásné léto a dobré světlo všem!Starší BLOGový článek: Kalifornie – Přílet