Facebook

Kalifornie – Hearst San Simeon

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Hearst San Simeon7. července 2011

Kalifornie – Hearst San Simeon

Po návštěvě nedělní bohoslužby v Refuge Church v Atascaderu jsme se s Frankem a Tess rozhodli pro trochu toho pravého plážového povalování. Tichý oceán k tomu jednoznačně vybízí a teploty kolem 35°C ve stínu taktéž. Nakoupili jsme nějaké občerstvení a kolem dvanácté jsme už byli na cestě směr západ. Najeli jsme na dálnici číslo 1, která vede po celém západním pobřeží a téměř přesně kopíruje celé západní pobřeží. Na dálnici je několik tzv. Vista points, na nichž můžete zastavit a pokochat se krásou okolní přírody. Na několika takových jsme zastavili, protože jsem prostě musel udělat pár fotek.

Státní park – Hearst San Simeon

Zastavili jsme se na William R. Hearst Memorial State Beach, která se nachází přibližně 35 mil severně od města San Luis Obispo. Pláž dostala své jméno po novinovém magnátovi, který vlastnil a vydával spoustu novinových plátků, jakými jsou třeba San Francisco Examiner nebo New York Journal. William Randolph Hearst byl také úspěšným politikem, když se mu podařilo dostat mandát v americkém House of Representatives. V jeho vlastnictví se také nacházel hrad tzv. Hearst Castle, který byl později darován státu a stal se spolu s pláží a blízkým okolím součástí národního parku – Hearst San Simeon State Park.

Pláž

Pláž sama o sobě je velmi oblíbenou atrakcí místních obyvatel. Je zde místo pro kempování s karavanem, dokonce i nějaké budovy k ubytování, které však bývají celoročně zabrané. Součástí pláže je obrovské molo, z něhož je krásný výhled na celou zátoku San Simeon. Nejen oko fotografa zaujme celé pobřeží, které není jen nudně „písečné,“ ale z velké části jej tvoří skály. Jenom s foťákem jsem vydržel běhat po pláži něco kolem čtyř hodin a vydržel bych to ještě déle, kdyby se za chvíli nezačalo stmívat a ochlazovat. Navíc den předtím jsme byli v San Franciscu a nedostalo se mi moc spánku před odjezdem na pláž.

Hloubka oceánu u pláže klesá velmi pozvolna, takže se zde voda celkem dobře ohřívá a je oproti ostatním plážím v okolí překvapivě teplá. Sám jsem si z  okolí přivezl nejen celkem slušné fotky ale také na mě okolní krajina a příroda udělala velký dojem. Budete-li někdy projíždět okolo po dálnici číslo 1, určitě se tu zastavte. Místo určitě zaujme nejenom oko krajináře.Přeji Vám léto plné nevšedních zážitků!Starší BLOGový článek: Kalifornie – San Francisco