Facebook

Kalifornie – Los Angeles

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Los Angeles15. srpna 2011

Kalifornie – Los Angeles

Poslední týden svého pobytu ve Spojených státech amerických jsem strávil v Los Angeles. Dostalo se mi parádní příležitosti projet si město s průvodem, kterým nebyl nikdo jiný než Gene, jehož jsem poznal na loňském English Campu. Gene průvodcuje už nějaký ten čas a tak velmi dobře ví, na která místa je dobré se podívat a která raději vynechat.

Union Station & City Hall

Prohlídku města andělů jsme začali u světoznámé Union Station – železničního nádraží, které figurovalo v mnoha filmech – například ve filmu Pearl Harbor či Blade Runner. Interiér působí starožitně, výstavba ze dřeva chrání stanici před častými zemetřeseními a zároveň dodává interiéru nádech minulosti. Od Union Station je pak vidět nejstarší věžová budova v LA a to City Hall, která jako první 32-patrová budova přežila zemětřesení na konci 50. let a díky tomu bylo v LA povoleno stavět vyšší mrakodrapy.

Hollywood

Vydali jsme se směrem na Hollywood, kde jsme měli přes známou domluvenou prohlídku jednoho televizního studia – jednalo se o studio KTLA5. Prošli jsme si několik nahrávacích studií včetně studia, kde se natáčejí zprávy. Prošli jsme i technická zázemí zvukařů, kameramanů a výjezdních zpravodajských týmů. Po studiu nás čekalo Walk of Fame – neboli chodník, kde jsou hvězdy se jmény známých osobností. Z chodníku pak bylo vidět kino Kodak Theatre, kde se konají pravidelně filmové premiéry a naproti němuž stojí Roosevelt Hotel. V tom se ubytovávají hvězdy během filmových premiér. Walk of Fame „okupují“ lidé navlečení v kostýmech slavných postav. Na jednom místě jsem tak potkal Stormtroopera z Hvězdných válek, Madamme Toussade i Elvise Presleyho.

Downtown LA

Odpoledne nás pak čekala Griffith Observatory. Observatoř je umístěna na kopci nad Los Angeles a je odtamtud nádherný výhled na celé město i na nápis Hollywood. Prohlédli jsme si i Downtown LA, kde jsme navštívili Bonaventure Hotel. V něm je výtah, který jede po vnější straně hotelu, máte tak z proskleného výtahu výhled na město.

Beverly Hills

Poslední destinací naší výpravy bylo Beverly Hills – boháčská čvrť s luxusními vilami známých osobností i neznámých zbohatlíků. V Beverly Hills, jsme navštívili restauraci Lowry’s. Zde servírují nejlepší bifteky v USA…alespoň podle domácích. Obrovský steak z hovězího masa vám připraví přesně dle vašich požadavků a celou dobu se o vás starají jako by vám místo patřilo. Na cestě zpátky domů jsme projížděli kolem Beverly Wilshire Hotelu – místě natáčení oblíbeného filmu Pretty Woman.

Přeji zajímavé letní zážitky!


Dobré světlo všem fotografům!Starší BLOGový článek: Kalifornie – Santa Margarita Lake