Facebook

Kalifornie – Pár zážitků

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Pár zážitků10. července 2011

Kalifornie – Pár zážitků

Minulý týden jsem se přestěhoval z Templetonu k přátelům do Atascadera – rodině Clarkových. Ještě předtím, než se tak stalo, jsem si ale musel projít trochu okolí a pořídit několik fotek, abych si to všechno lépe zapamatoval. Templeton pro mě je místo mnoha zážitků a byla by škoda, kdybych nevyužil zapadajícího slunce nad jeho kopci. Vzal jsem tedy svou novou D7000 a vyrazil jsem na fotolov. Některé scenérie opravdu jenom sváděly ke kreativní krajinářské fotografii – západ slunce vše zbarvoval postupně od žluté přes oranžovou až k červené. Pořídil jsem tedy několik fotografií, ze kterých jsem měl celkem radost. Ale krajina nebyla to jediné k focení  – Frank, Tess a jejich pes Brewster se ukázali být dobrými fotomodely.

Střelba

V Kalifornii je naprosto legální mít pušku, pokud vám již bylo osmnáct let a pistoli, pokud vám bylo už jednadvacet. Spousta mých přátel a známých zde vlastní nějakou střelnou zbraň. Využil jsem tedy jedinečné příležitosti, když nás Weston pozval, abychom si s ním trochu zastříleli. Měli jsme celkem hodně z čeho vybírat. Začali jsme s lehkou malorážkou. Ty jsme měli k dispozici dvě. Jedna z nich byla sportovní se zásobníkem na osm nábojů. Střílet s tím je celkem lehké, zpětný ráz téměř necítíte.

Potom jsme ale vzali do ruky trochu těžší kalibr. Ruský Mosin-Nagant z roku 1937 – zbraň, která zažila druhou světovou válku a byla v ní použita. Nasadili jsme na něj sportovní optiku a střelba mohla začít. Byl to úplně jiný pocit, až ve chvíli, kdy jsem měl Mosin v ruce, jsem si uvědomil, že vlastně ovládám smrtící zbraň. Pak už to bylo jednoduché, nabít, zamířit na cíl a vystřelit. Byl jsem rád, že jsem držel pušku velice dobře, protože jinak by mi zpětný ráz asi urval rameno. Ačkoliv zbraním zrovna neholduji, byl to celkem dobrý pocit vyzkoušet si střelbu z něčeho takového.

Střelba z pistole potom už byla jenom na odreagování a na odpočinutí od těžkých zbraní. Terče ve tvaru veverek jsme prošpikovali skrz naskrz. Po dvou hodinách střílení jsme toho už ale měli ve 35°C vedru celkem dost. Navíc i když jsme měli ucpávky do uší, rány z Mosinu byly hodně silné a pobývat v tak hlasitém prostředí dlouho asi není moc zdravé.

Projížďka s Asou

Jeden den jsme strávili s kamarádem Asou, jeho přítelkyní Mandee, s Kevinem a Chrisem na cestě. Asa pracuje pro firmu svého táty, který je zrovna v Afghánistánu. Sbírali jsme vzorky vody všude možně v okolí Atascadera a testovali, zda je všechno v pořádku. V průbehu dne jsme tak navštívili spoustu různých míst. U jednoho obchodu s auty byl nádherný starý a zrezlý náklaďák, který jsem si prostě musel vyfotit. Když jsme se pak dostali večer do San Luis Obispa, uviděli jsme na ulici nevšední věc. Někdo oblékl strom do pestřebarevných látek. Po návštěvě místní čokoládovny jsme už byli celkem unavení a tak jsme odjeli zpátky do Atascadera.
Den poté jsem měl příležitost vyzkoušet jednu z motorek, které vlastní rodina Clarkových. Osedlal jsem Yamahu 225 XT Enduro a projel se po okolí, pokud budeme mít čas, tak pojedeme vyzkoušet další stroje i do písečných dun u Pismo Beach.

To bylo pár zážitků, o které jsem se s Vámi chtěl podělit, a příště se můžete těšit na zážitky a fotky z národního parku Yosemite, kde jsem strávil tři nádherné dny.


Spoustu vzrušujících zážitků a skvělých letních fotek Vám přeji!


Starší BLOGový článek: Kalifornie – Hearst San Simeon