Facebook

Kalifornie – Santa Margarita Lake

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Santa Margarita Lake5. srpna 2011

Kalifornie – Santa Margarita Lake

Ke konci svého pobytu v Atascaderu a jeho okolí jsme se s přáteli – Kevinem, Chrisem a Lauren vypravili do jedné z přírodních rezervací v okolí. Ta se nazývá Santa Margarita Lake County Park a spadá pod správu města San Luis Obispo. Protože se rezervace nachází asi 20 mil jihovýchodně od Atascadera, jeli jsme tam autem a cesta z Atascadera nám zabrala kolem půl hodiny.

Kemp a jezero Santa Margarita

Dojeli jsme do kempu Santa Margarita Lake, kde se dá kempovat jak se stanem tak s karavanem, nechali jsme tam auto na parkovišti a vydali se pěšky ke skalním útvarům, z nichž je krásný výhled na celé jezero Santa Margarita. Skály jsou pískovcové a hodně se drolí. Ke skalnímu lezení je jich tam vhodných jenom málo. Ale i tak tam občas nějakého toho lezce najdete.

Výhled

Na vrchol skal se dá dostat i jinak než skalním lezením. Alespoň jedna strana skály je vždy méně příkrá než ostatní a dá se tak vyšlapat nahoru a užít si ten báječný výhled kolem dokola. Pokud se tam vydáte, připravte se na to, že všude kolem je spousta Poison Oak keřů, ze kterých můžete mít dlouho svědivou vyrážku. Cedule kolem taky varují před pumami, jejichž populace kolem je značná. Lidí si ale většinou vůbec nevšímají a když děláte hluk, ani se nepřiblíží.

Cesta od parkoviště až nahoru na skály nám zabrala něco málo přes hodinku, ale cesta je to pohodlná s určitě stojí za to se na ni vydat.

Užívejte letní přírody!


Dobré světlo všem fotografům!Starší BLOGový článek: Kalifornie – Den nezávislosti