Facebook

Kalifornie – Vyhlídkový let nad LA

Úvodní strana BLOG Kalifornie u Vás doma?! Kalifornie – Vyhlídkový let nad LA4. září 2011

Kalifornie – Vyhlídkový let nad Los Angeles

Ke konci mého pobytu v Los Angeles se mi díky kamarádovi z English Campu, Brianovi, naskytla neopakovatelná příležitost. Nabídl mi, že mě vezme svým letadlem na vyhlídkový let nad městem Los Angeles. Na takovou nabídku se prostě nedalo říct nic jiného, než: „Ano a díky moc!“

Letadlo

Brian je pilotem už poměrně dlouho a má nalétáno přes 1000 hodin. Dokonce nacvičuje a vyučuje létání ve formacích a zapojil se do programu na simulaci historických vzdušných bitev. Nejčastěji ale vyučuje létání na cesně nebo právě na letadle, kterým jsme letěli my. Jedná se o ultralehké sportovní dvoumístné letadlo Cub s výkonem kolem 100 koňských sil. Letí až 140 mil za hodinu a dají se s ním dělat akrobatické kousky, dolet má kolem 400 mil. Musím se přiznat, že na první pohled jsem letadlu moc nevěřil, ale jak jsme se vznesli do vzduchu, všechno ze mě spadlo a vyloženě jsem si s foťákem užíval let.

Vyhlídkový let

Vzlétali jsme z malého letiště – Fullerton airport, odkud jsme letěli přímo přes město směrem k Downtown LA, kde jsou největší mrakodrapy v Los Angeles. Odtamtud jsme zamířili směrem ke stadionu baseballového týmu Dodgers a vyrazili podél vrchoviny s nápisem Hollywood a Griffithovou observatoří směrem na Long Beach. 16. – 17. července byla zavřena největší dálnice vedoucí do Los Angeles – Highway 405 – a tak se mi dokonce podařilo vyfotografovat naprostou raritu a to prázdnou dálnici, po které denně normálně přejedou statisíce automobilů.

Pláže, LAX a Queen Mary

Z letadla se naskytl nádherný pohled na celé město a hlavně na písečné pláže táhnoucí se kolem celého pobřeží. Směrem z Long Beach jsme zamířili nad Malibu Beach – pláž, která se proslavila především díky filmům a seriálům, které tam byly natočeny – například Planeta opic nebo Iron Man.

Od Malibu Beach jsme nabrali směr LAX – aneb mezinárodní letiště Los Angeles, nad kterým nám byl vzdušnou kontrolou povolen přelet. Vidět startovat obří Airbus shora je opravdu zážitek. Poté jsme se vydali nad hlavní přístav Los Angeles, kde jsme mohli vidět obrovské vlnolamy a hlavně kotvící výletní loď Queen Mary. Dále jsme se podívali nad Huntington Beach, což je pravděpodobně jedna z nejnavštěvovanějších pláží v Los Angeles.

Přistání

Cestou zpátky na fullertonské letiště jsme přeletěli nad armádním letištěm Los Alamitos, kde stály bojové vrtulníky typu Blackhawk. Před přistáním mi Brian ukázal pár akrobatických kousků, které používá pro snížení rychlosti letadla před přistáním. Samotné přistání proběhlo naprosto hladce, letadlo ani nedskočilo a krásně dosedlo na přistávací dráhu. Bylo vidět, že Brian má stroj pevně v rukou a ví, co dělá.

Byl to vskutku neopakovatelný zážitek a velice jsem si jej užil. Dlužím za to Brianovi obrovské díky!Dobré světlo všem fotografům!Starší BLOGový článek: Kalifornie – Disneyland