Facebook

Nastavení MS Outlook Express 6

Úvodní strana >> Návody > Nastavení MS Outlook Express 6


Následující návod Vám pomůže nastavit program MS Outlook Express 6 pro pohodlnější práci s Vaším emailovým účtem. Program MS Outlook Express 6 je standardně součástí každého operačního systému Windows XP a výše.

Detailní postup Vás provede základním nastavením tohoto programu. Nelekejte se prosím délkou postupu. Naší snahou bylo připravit opravdu kvalitní návod, který pochopí i méně pokročilí uživatelé.

Pokud čemukoliv neporozumíte, či se setkáte s neočekávanými problémy, nebojte se nás ihned kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme k rychlému vyřešení vzniklého problému.

1. Spuštění aplikace Outlook Express

a) Klepněte na tlačítko Start.

b) Přejděte na položku Všechny programy.

c) Klepněte na položku Outlook Express.

* Tyto první tři kroky jsou zobrazeny na následujícím obrázku.

2. Po spuštění programu MS Outlook Express

Jestliže jste dotázáni, zda chcete aplikaci Outlook Express používat jako výchozí (upřednostňovaný) prohlížeč emailové pošty, pak stikněte ANO. Kontrolu (ověření) při každém spuštění můžete zakázat.

3. Základní nastavení prostředí program Outlook

Nyní máme spuštěný program MS Outlook Express. Pokud se jedná o Vaše první spuštění, zobrazí se Vám nabídka Průvodce připojením k Internetu s vložením jména. V tomto případě přestupte ke kroku 5 tohoto návodu.

Zaškrtněte políčko Při spuštění aplikace Outlook Express přejít přímo do složky Doručená pošta. Toto pole se nachází v dolní části okna programu viz. snímek pod tímto textem.

4. Založení a nastavení nového účtu

d) V horní části okna programu klikněte na záložku Nástroje a poté na příkaz Účty.

Jestliže se automaticky spustí Průvodce připojením k Internetu, přeskočte dále ke kroku 5.

e) V nově zobrazeném okně klikněte na tlačítko Přidat a následně na příkaz Pošta.

5. Nastavení aktuálního mailového účtu

f) Na stránce Vaše jméno v průvodci zadejte své jméno tak, jak jej chcete zobrazit všem uživatelům, kteří od vás obdrží e-mail, a potom klepněte na tlačítko Další.

* Většina uživatelů používá své celé jméno, můžete však použít libovolné jméno.

g) Na další stránce Internetová e-mailová adresa zadejte svou e-mailovou adresu a potom klepněte na tlačítko Další.

h) Na stránce Názvy e-mailových serverů vyplňte první skupinu informací, které jsme Vám zaslali po spuštění hostingové služby (zpravidla POP3 i SMTP – mail.kapusta.cz).

Pokud nebude fungovat po založení účtu odesílání Vaší pošty, pak Vám poskytovatel k připojení k internetu blokuje Vámi zadaný SMTP server mail.kapusta.cz. V tomto případě kontaktujte Vašeho poskytovatele internetu a vyžádejte si název jeho SMTP serveru, který zadáte v této nabídce.

i) Na stránce Přihlašování k poště Internetu zadejte název svého účtu a heslo. Tyto informace jsme Vám také zaslali po spuštění hostingové služby (zpravidla info@vašedoména.cz a zaslané heslo).

* Pokud si nepřejete při každém odesílání a přijímání pošty vyplňovat heslo k Vašemu účtu, pak ponechte zaškrnuté pole Zapamatovat heslo.

j) Po nastavení bodu i) stiskněte tlačítko Další a poté Dokončit (ostatní položky ponechte ve výchozím stavu viz. snímky po tímto textem).

5. Doplňující a důležitá nastavení nově vytvořeného účtu

* Pokud Vám nevyhovuje název vytvořeného účtu, můžete si jej změnit na vlastní.

k) V zobrazené nabídce označte účet, který si přejte editovat.

l) Jakmile daný účet označíte, vysvítí se Vám tlačítko Vlastnosti v právé části okna, na které klikněte.

m) V zobrazeném okně zvolte záložku Obecné a pod touto záložkou můžete v prvním poli změnit název Vašeho účtu.

n) Pokud Váš poskytovatel  internetového připojení umožní, zaškrtněte v záložce Servery položku Sever požaduje ověření a poté klikněte na tlačítko Nastavení, které je hned po pravé straně.

o) V zobrazeném okně vyberte možnost Použít stejné nastavení jako pro server příchozí pošty.

p) Pokud si přejete uchovávat Vaše zprávy na severu (ve webovém rozhraní) klikněte na záložku Upřesnit a v té vyberte možnost Zachovat na serveru kopii zprávy.

6. Gratulujeme právě jste úspěšně nastavili Váš emailový účet

Nyní můžete v hlavním okně vyzkoušet vytvoření nové pošty, její odeslání a příjem.

<< zpět

Novinky