Facebook

Zřícenina hradu Šelmberk

Úvodní strana BLOG Zřícenina hradu Šelmberk


23. července 2011


Zřejmě se předpovědi počasí sestavují na základě kávové sedliny, jelikož závěr týdne měl být dle meteorologů pršivý, optimističtější z nich hlásili polojasno s občasnými přeháňkami a tak jsem do sobotního rána vstával spíše s pracovním harmonogramem. Po pohledu z okna jsem si ještě pro jistotu spustil předpovědi modelu ALADIN a krátkou kontrolou map bylo jasné, že sobota nebude ve znamení židle, klávesnice a monitoru.


Prolétl jsem turistické mapy a našel další od Pelhřimova 47 km vzdálenou zříceninu hradu Šelmberk u obce Mladá Vožice. Následovalo klasické balení skel a vybavení, které mi umožní prezentovat další historické zákoutí Vysočiny.


Zříceninu hradu Šelmberk nemůžete přehlédnout, jelikož hned po výjezdu z Mladé Vožice uvidíte její hradní věž, která se pyšně tyčí nad obklopujícím lesem. Dopravní prostředky zanecháte cca. 200 metrů pod samotným hradem, čímž se tento turisticky často vyhledávaný bod stává velice dostupný i pro nejmladší a nejstarší z nás.


Šelmberkem naše společná pouť po hradech Vysočiny nekončí a už teď Vám mohu slíbit fotografie z Landštejna a blízkého Československého opevnění z roku 1935, kam se již brzy vypravíme.Starší BLOGový článek: Kalifornie – Yosemite 2. den