Facebook

Cestou od vysílače Strážiště u Pacova

Úvodní strana BLOG Cestou od vrcholu vysílače Strážiště u Pacova


31. srpna 2011

Cestou zpět od nejvyššího vrcholu Pacovské pahorkatiny, na které je umístěn televizní vysílač Strážiště (744 m n. m.) ležícího asi 7 km severně od Pacova jsem se stal v obci Košetice nenadálým účastníkem hasičského zásahu. Košeticemi bylo v plánu pouze projet, nicméně podivně vyhlížející dým z nedalekého pole s obilím mě utvrdil, že se opravdu nejedná o plánovanou akci místních zemědělců. U požáru jsem byl od samého počátku a pole vzplanulo jisto jistě od sběracího vozu vlečeného traktorem, zřejmě díky jiskře vzniklé na vstupu tohoto sběracího vozu, z kterého se do příjezdu hasičů vehementně kouřilo.


Nejsilnějším zážitkem z celé akce bylo hašení pomocí rozstřiku močůvky, která zkropila i část zasahujících hasičů. Na druhou stranu se místní zemědělci celkem pohotově rozhodli oborávat hořící část pole, čímž zabránili dalšímu rozšířen požářiště.


S troškou fotografické drzosti jsem se dostal poměrně blízko k centru dění, a tak Vám přináším bezprostřední fotografie z přirozené perspektivy, doplněné nádechem zažité dramatičnosti.Starší BLOGový článek: Státní zámek Červená Lhota

/selmberk#content