Facebook

Výlet na Praděd

Úvodní strana BLOG Výlět na Praděd


23. listopadu 2011


Výlet na Praděd

Minulý listopadový víkend byl pro mou přítelkyni a pro mě ve znamení výletu do Jeseníků. V sobotu jsme se vydali na výpravu z Červenohorského sedla až na Praděd a zpět trasou čítající zhruba 21 kilometrů. Ačkoliv běžně v této roční době nebývá nejpříznivější počasí pro horskou tůru, měli jsme díky přetrvávající inverzi nádherné počasí. Od Červenohorského sedla jsme se vydali hřebenovkou po červené značce až k horské chatě Švýcárna a pak modrou až na Praděd.

Cestou zpět jsme vyzkoušeli, jaké dobroty Švýcárna nabízí a vzhledem k tomu, že se rychle stmívalo, vyrazili jsme po zelené a modré turistické značce svižným krokem k sedlu a k tam zaparkovanému autu. Celá cesta nám zabrala zhruba 5 hodin. Díky naprosto vymetenému nebi, teple zbarveným slunečním paprskům a inverzi jsem měl příležitost k nafocení několika dobrých záběrů. Především západ slunce nabídl neobyčejný pohled na úžasnou scenérii Jeseníků.


Hřebenová tůra na Praděd poskytuje parádní příležitost k fotografování horské krajiny a také k velmi pěkné a příjemné procházce horským terénem. Nemohu tedy než ji vřele doporučit!

Starší BLOGový článek: Svatba Peti a Jarušky