Facebook

Zatopený lom v Horní Cerekvi


Úvodní strana BLOG Zatopený lom v Horní Cerekvi


12. března 2012


Zatopený lom v Horní Cerekvi


V sobotu 10. března 2012 jsme se s Lukášem vydali do Horní Cerekve. Naším fotografickým cílem byl tamní zatopený lom. I když počasí zrána vypadalo velmi slibně, chvíli po tom, co jsme dorazili na místo, se zatáhlo. Na jednu stranu jsme ztratili skvělé sluneční osvětlení, na druhou stranu se však vytvořila docela pěkná oblačnost.

Lom je díky své krásně čisté vodě oblíbenou destinací potapěčů. V létě sem ale chodí spousta lidí i jen tak se svlažit v chladivé vodě. K lomu jsme přišli směrem od vlakového nádraží a celý jsme jej obešli. Potom nás napadlo dojít si vyfotit pár vlaků na nedalekém nádraží. Tam jsme také narazili na vyřazený vlak, který tam stál tak dlouho, že před ním už vyrostla i malá břízka. Fotografická výprava určitě stála za to a určitě se tam ještě vrátíme za teplejšího počasí a lepších, svěžích barev jara či léta.


Krásné jaro všem a dobré světlo fotografům!


Fotogalerie Libora Vaculíka:Fotogalerie Lukáše Trny

Své fotografie jsem oproti Liborovi pojal více „surově“. Snahou mi bylo zachytit  do snímků nevyzpytatelné počasí, které se díky velké oblačnosti neustále měnilo od zlatých až po šedivě depresivní odstíny. Tento zvláštní konstrast barev se mi stal inspirací a doufám, že jsem své pocity dokázal přenést do níže uvedených záběrů.

Destinaci zatopeného lomu si umím v letních dnech představit jako ideální prostředí pro svatební fotografii – nezbývá než se těšit.


Začněte čistit skla, sezóna se nezadržitelně blíží.

 

 

Starší BLOGový článek: Motosalon Brno 2012 – fotoreportáž