Facebook

Zoo Dvůr Králové

Úvodní strana BLOG Zoo Dvůr Králové nad Labem


4. října 2011

Zoo Dvůr Králové

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové je známá především svým safari a velkým množstvím zvířat, které jsou v zahradě chovány. Samozřejmě jsme si chtěli užít prohlídku i se safari a tak jsme si zaplatili vstupné pro obojí, které v případě studenta stojí 190 Kč a v případě dospělého dokonce 290 Kč. Cena je celkem vysoká, ale za prohlídku zoo takového kalibru to stojí.

Ihned po vstupu jsme zamířili k zastávce safari autobusu, kde už byla celkem slušná fronta a tak jsme si docela počkali, než jsme se dostali na řadu. Nicméně se nám to vynahradilo v podobě dobrého řidiče autobusu, který nám celou dobu zasvěceně vykládal o zvířatech a o jejich životě ve Dvoře Králové.

Vyhlídková jízda po safari zabrala něco kolem 45 minut a pak už jsme se vydali po pěší prohlídce celého areálu. K vidění je nepřeberné množství zvířat od ptáků až po savce, plazy i hmyz. Docela nás zaujalo i velké množství chovaných plameňáků. V budově se suvenýry jsme si prošli i nádhernou expozici obrazů dinosaurů od Zdeňka Buriana.


Prohlídka zoologické zahrady ve Dvoře Králové je minimálně na celé odpoledne a je to víc než dobrá příležitost k vyfocení několika zdařilých snímků divoké zvěře…nicméně, posuďte sami!


Přeji dobré světlo všem fotografům!

Starší BLOGový článek: Český ráj podruhé